Rolety Zip-screen – Zvislé clony

rolety zip screen

Rolety Zip-screen – Zvislé clony

Rolety zip-screen

Rolety zip-screen zažívajú návrat exteriérových látkových roliet ako moderný prvok tieniacej techniky pre Vašu novostavbu, terasu či zimnú záhradu. Majú moderné prevedenie, tvoria príjemnú atmosféru za clonou a majú pridanú hodnotu funkcie sieti proti hmyzu. Poďme si teda rozpísať niečo viac o tzv. ,,zipoch,,

Systém ZIP

Ako napovedá aj samotný názov roliet ZIP-screen, jedná sa o zipsový systém vedenia látky vo vodiacich lištách podobný ako aj pri klasickom ,,zipse,, na našom oblečení. Čo to teda ale znamená pri látkových roletách? Jednoducho vysvetlené, látka roliet má po krajoch zošitý klasický zips ktorý pri spustení rolety zachádza do drážky vodiacej lišty, ktorá je presne určená na zapadnutie tohto zipsu. To zabezpečuje zip-screenovej rolete výnimočnú stabilitu a najmä odolnosť voči vetru ktorá je až do náporu 120km/h. Extrémne pevná látka sa preto nepretrhne ani vo švoch ani v samotnom výplete.

system zipscreen                           zipsovy system roliet

 

Látka pre Zipscreenové rolety

Istotne sa pýtate aká to je látka že vydrží byť trvácna, odolná, umývateľná a pritom stále funkčná. Nieje to štandardná bavlnená alebo polyesterová látka, je to takzvaný Soltis. Soltis je poplastované sklovlákno s vysokou stálosťou a pevnosťou v ťahu. Unikátny výplet látok určuje aj percentuálnu priepustnosť slnečného svitu cez látku. Štandardné Soltis látky majú priepustnosť 5% slnečného svitu čo má za výsledok príjemné prostredie za clonou cez ktorú je dostatočne vidieť von, ale z pohľadu exteriéru pôsobí nepriehľadne. V ponuke látok pre zip-screenové rolety sú na výber aj takzvané Blackout-ové látky ktoré sú úplne nepriesvitné či zo strany interiéru tak aj zo strany exteriéru. Vnútornú stranu majú potiahnutú nepriehľadnou akrylovou vrstvou a tak nevpustia dnu žiaden presvit slnečného žiarenia či jemný vánok vetra. V ponuke máme aj izotermické látky ktoré majú dokonca funkciu odrážania prestupu slnečného tepla smerom od rolety, čo v lete má za následok nulové prehrievanie interiéru za látkou. Tieto látky odorúčame použiť iba na extrémne namáhané slnečné strany nakoľko sú taktiež nepriepustné v oblasti slnečného svitu tzn. spravia tmu ako klasické rolety. Na výber je pri štandardnej látke 51 rôznych odtieňov a štruktúr látok, čiže si určite vyberiete pre Vás tú správnu.

vonkajšie rolety screen  zipscreen roleta

Ovládanie roliet Zip-screen

Ako sa teda ovládajú rolety Zip-screen? Jednoducho, a to hneď dvomi spôsobmi. Tak ako klasické rolety, je možné aj zip-screenové ovládať manuálne pomocou šnúry alebo elektricky pomocou motora. Motorické ovládanie roliet zvyšuje komfort a uľahčuje manipuláciu najmä s veľkými rozmermi zipscreenov. Od určitého rozmeru je dokonca možné použiť iba motorické ovládanie keďže spodný profil látky má vyššiu váhu, najmä pri rozmeroch od 2,5m vyššie. Motory je možné naprogramovať na diaľkové ovládanie a z maximálneho pohodlia na terase si viete z pohovky zatieniť priestor podľa Vás.

Rozmery pre rolety Zip-screen

Rolety zip-screen prišli s až neobmedzenými možnosťami rozmerov čo v porovnaní s vonkajšími žalúziami je až neuveriteľné. Maximálny možný rozmer pre výrobu rolety zip-screen je až neuveriteľných 7 x 2,8 metra ! To je plocha zhruba 19,6m² čo ich radí na vrchol možností zatienenia plochy ! Samozrejme od rozmeru sa odvýja aj veľkosť boxu no v najväčšom možnom prevedení má box aj tak rozmer iba 13x13cm.

Hlavné výhody roliet Zip

Zhrňme si to teda.

  • Rolety Zip-screen majú širokú variabilitu výrobných rozmerov čo značí, že sú vhodné takmer na každú verandu, okno, terasové zasklenie, všetky možné posuvné systémy dverí či harmonikové systémy, každý otvor na terase či zimnej záhrade.
  • Vytvárajú príjemné prostredie za roletov, určité látky prepúšťajú slnečný svit a taktiež aj čerstvý vzduch čo je základ pre ideálnu klímu počas horúcich letných dní na terase.
  • sú plne nastaviteľné podľa požiadaviek klienta – veľký výber látok a ich vlastností, variabilita ovládania roliet, široká škála farebných prevedení a typov boxov a vodiacich líšt.
  • je ich možné namontovať takmer všade vďaka premyslenej konštrukcii.
  • fungujú aj ako obrovská sieťka proti hmyzu – tým že prepúšťajú vzduch ale ich výplet je tak jemný že cez ne pri zatiahnutom stave neprenikne otravný letný hmyz, zabezpečujú aj funkciu sietí proti hmyzu.

Share this post