Vonkajšie rolety

Vonkajšie exteriérové rolety

V našej ponuke nájdete vonkajšie rolety typu ALUBOX, ALURUND, ALUPUTZ a NADOK-S

Možnosť ovládania roliet s kvalitnými motormi Somfy® a pripojenie elektroniky od tohto výrobcu.

Klasické vonkajšie rolety, ktoré nám pomáhajú tieniť už niekoľko rokov.

Zabezpečujeme taktiež montáž roliet ktoréhokoľvek typu.

Vonkajšie rolety sú tu už s nami niekoľko desiatok rokov. Ich dlhodobé pôsobenie na trhu prispelo aj k ich vývoju a tak sú dnešné klasické rolety tichšie, bezpečnejšie, ľahšie sa ovládajú a omnoho viac spríjemňujú pobyt v interiéri Vášho domu či bytu.

Na výber je mnoho typov z ktorých každý jeden predurčuje roletu na iný typ osadenia rolety.


ALUBOX

Typ Alubox je najbežnejší typ vonkajších roliet. Telo boxu rolety je kompletne lakované, montuje sa na rám okna aj s vodiacimi lištami. Slúži najmä pri dodatočnej montáži na okno bez zabudovania boxov pod omietku či do muriva domu alebo bytu. Montáž je veľmi rýchla a jednoduchá.

 


ALURUND

Typ Alurund patrí taktiež medzi veľmi používané typy exteriérových roliet. Tak isto ako rolety ALUBOX, aj tento typ je používaný na dodatočnú montáž. Jediný rozdiel medzi ALURUND a ALUBOX je tvar kastlíka rolety. Pri tomto type sú kastlík aj vodiace lišty oblé.

ALUPUTZ

Typ ALUPUTZ je používaný pri zapustení boxov roliet do zateplenia domu či bytu, alebo do existujúcej fasády. Revízny otvor je zo spodnej časti boxu, aby bolo možné sa kedykoľvek aj po dokončení fasády dostať pri poruche rolety k jej hlavným komponentom. Používa sa najmä pri novostavbách alebo väčších rekonštrukciách, kde sa mení aj vonkajšia fasáda domu či bytu.


NADOK – S

Tento typ je používaný najmä pri rekonštrukciách domov či bytov so starými duplovanými oknami, kedy sa stará roleta nahrádza novou, spolu s novými oknami. Roletu NADOK – S je možné montovať iba s novými oknami, kedy sa spája s rámom okna a tvorí tak jeden celok. Vodiace lišty sú potom montované na rám okna. Poloha revízneho otvoru je voliteľná, môže byť z vnútornej alebo vonkajšej strany.

Typy lamiel vonkajších roliet

Vysokokvalitný PVC profil
Hrúbka steny: 0,7 mm
Krycia výška: 37 mm
Hmotnosť: 3,60 kg/m2

Valcovaný Al profil s PU penou
Hrúbka steny: 0,30 mm
Krycia výška: 37 mm
Hmotnosť: 2,80 kg/m2

Valcovaný Al profil s PU penou
Hrúbka steny: 0,30 mm
Krycia výška: 37 mm
Hmotnosť: 2,80 kg/m2

Ovládanie vonkajších roliet

Smart jednotka TaHoma Somfy®

Systém ovládania domácnosti pomocou Smart technológií TaHoma, je univerzálny nástroj pre širokú škálu produktov ktoré dokážete ovládať pomocou Smart domácnosti. Medzi ne patria aj vonkajšie žalúzie všetkých typov, ktoré sú ovládané motoricky pomocou RTS vysielača. Je kompatibilná s Amazon Alexa, Apple Homekit, Google Assistant a IFTTT a s výrobkami od výrobcov Velux, Philips HUE, Hitachi, Danfoss, GU, Hoppe a dalšími.

Smarthome jednotka TaHoma

Somfy Conexoon je jednoduchší systém ovládania prvkov domácnosti pomocou Smart technológií. Dokáže ovládať tri prvky domácnosti – okná a tienenie, terasové prvky a dverové prvky. Je potrebné si k nemu stiahnuť do smartfonu aplikácie Window, Terrace a Access od výrobcu Somfy.

Somfy jednotka conexoon

Klasický diaľkový ovládač ktorý uľahčuje manipuláciu pri vyššom počte roliet alebo tam, kde nieje možné inštalovať klasický nástenný ovládač. Situo Variation môže byť až 5-kanálový ovládač ktorý dokáže ovládať 4 rôzne rolety pomocou jednoduchého prepínania, alebo všetky 4 rolety naraz. Ideálna voľba pre obývačky alebo terasy s viacerými exteriérovými roletami.

dialkove ovladanie žalúzii

Vyzerá ako nástenný vypínač, avšak dokáže pracovať aj na diaľku. Ideálna voľba tam, kde za normálnych okolností by ste potrebovali zabudovať do steny vypínač na rolety. Má snímateľný rámček čo umožňuje ho prichytiť o akýkoľvek povrch či stenu bez nutnosti drážkovania krabice.

vypínač na žalúzie somfy

Klasické ovládanie pomocou navyjáku. Možnosť použiť gurtňu (popruh) alebo guľatú šnúru. Odporúčame použitie šnúry, nakoľko pri montáži je potrebné vŕtať užšiu dieru na prechod šnúry z rolety do interiéru cez rám okna.

Ovládanie roliet pomocou manuálneho hriadeľa alebo kľuky patrí taktiež medzi veľmi obľúbené typy ovládania roliet. Jednoduchým točením sa manipuluje s roletami omnoho lahšie ako pomocou navyjáku.

Farby vonkajších roliet

Vonkajšie rolety v nástreku RAL

Rolety je možné nastriekať do akéhokoľvek RAL odtieňu podľa Vášho výberu.

Štandardné nástreky pre rolety sú RAL9003 Biela, RAL8003 Hnedá zlatý dub, RAL7016 Antracit.

Mimo týchto farieb sú všetky ostatné príplatkové, neštandardné farby.

open RAL sample colors catalogue

Vonkajšie rolety je možné taktiež laminovať ktoroukoľvek okennou fóliou zo vzorkovníka farieb pre plastové okná.

Najbežnejšie fólie renolitu sú zlatý dub, orech, antracit hladký alebo klasická šedá.